Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

13.12.2020 SUPERLIGA FEMRAT

Peja humb rastin e madh, Sigali e pret atë

• Peja humb rastin e madh, Sigali e pret atë
11 February 2015

Peja ka pësuar para publikut të vet në ndeshje nga ekipi rumun Craiova në ndeshjen më të rëndësishme në fazën e deritashme të ligës ballkanike BIBL.

Ekipi pejan me fitore eventuale do të mund të siguronte vendin e parë në grupin C, kurse tani edhe pse në pozitën e parë në grup, kualifikimin direkt në gjysmëfinale, nuk e ka të sigurt.

Peja në këtë ndeshje që nga fillimi kishte probleme të mëdha në lojë dhe në çerekun e parë Craiova krijoi epërsi 20:10.

Epërsia e mysafirëve në çerekun e dytë shkoi deri në 18 pikë, mirëpo, pjesë e parë përfundoi me rezultat 21:33.

Aty e tutje, edhe pse disa herë ishin shumë afër barazimit të rezultatit, pejanët nuk kishin shkathtësi dhe saktësi për tu khyer në lojë. Rënia e koncentrimit në minutën e fundit u kushtoi edhe me pikë lehtë të pësuara dhe rezultati përfundimtar i ndeshjes doli të jetë 60:67.

Sigal Prishtina në anën tjetër, ka rast që sonte në Nikshiq të shënojë fitore dhe të përforcohet në pozitën e dytë në tabelën e grupit D. Kampioni aktual i Kosovës në ndeshje me Sutjeskën si favorit duke pasë parasysh edhe fitoren bindëse ndaj Rilskit në ndeshjen e kaluar në ligën BIBL.

Takimi ndërmjet Sutjeskës dhe Sigal Prishtinës zhvillohet në ora 18:00.