Të shtunën, ora 17:00 Trepça vs AS Prishtina

13.12.2020 SUPERLIGA FEMRAT

Peja në pozitën e parë të Grupit A

• Peja në pozitën e parë të Grupit A
16 December 2014

Peja ka shënuar fitore në Ligën Ballkanike, duke e mundur Sutjeskën me rezultat 83:64. Pas kësaj ndeshje Peja e kryeson tabelën e Grupit A me 10 pikë.

Vendasët filluan më mirë duke krijuar epërsi prej 7 pikë në vetëm tre minutat e para. Kjo epërsi vazhdoi për disa minuta të ardhshme, por në fund  të çerekut të pare zbriti në 4 pikë, kurse pjesën e  parë të ndeshjes Peja e përmbylli  me 2 pikë epërsi.

Pjesën e dytë të ndeshjes pejanët e filluan  me lojë të shkëlqyer  dhe krijuan epërsi  deri në 22  pikë dhe me komoditet e përfunduan ndeshjen me 19 pikë epërsi.

Alban Veseli ishte lojtari më efikas i Pejës i cili shënoi 18 pikë ndërsa për Sutjeskën, Nikola Zizic shënoi 11 pikë.

Me këtë fitore Peja për herë të parë është në grupit A me 4 fitore dhe 2 humbje.